Yuffı Nedir ?

Yorum · 227 Görüntülenme · Okuma Süresi: 2 dakika

Anne-baba olmaya hazırlanan çiftler büyük bir heyecanla hazırlık sürecine başlarlar. Hazırlık sürecinde yapılması gerekenlerden biri de anne-babaya destek ihtiyacının organize edilmesidir. Bu ihtiyaç çalışan anne-babalar, çalışmayıp bebeğini büyütmeyi tercih eden anneler, bekar anne-babalar için lüks değil ihtiyaçtır!

Anne-baba olmaya hazırlanan çiftler büyük bir heyecanla hazırlık sürecine başlarlar. Hazırlık sürecinde yapılması gerekenlerden biri de anne-babaya destek ihtiyacının organize edilmesidir. Bu ihtiyaç çalışan anne-babalar, çalışmayıp bebeğini büyütmeyi tercih eden anneler, bekar anne-babalar için lüks değil ihtiyaçtır! Destek istemek veya çocuğundan ayrı kalmak anne-babalarda kaygı yaratabilir. Destek aldıklarında ise çocuklarıyla kaliteli zaman geçiremeyeceklerini düşünebilir ya da kime “emanet” edeceklerini bilemeyebilirler.

Bir uzman olarak şunu söyleyebilirim; bir çocuğun anne-babaya ihtiyacı vardır ama kendini iyi hisseden anne-babaya daha çok ihtiyacı vardır.

Uyku ve beslenme ihtiyacı için aktif bakım gerektiren çocuklu hayatta anne-baba yoğun bir rutine girer. Önceliğin çocuk ve iş olduğu düşünülüp yeni hayatta kişisel ihtiyaçlar, kariyer, eşler ihmal edilir. Bu ihmal sonucu lohusalık depresyonu veya eşler arası gerilim yaşanabilir.

İyi ebeveyn ve eş olmanın yolu sağlıklı ve kendine yetebilen insan olmaktan geçer. Anne-baba da olsak bazı ihtiyaçlarımız vardır, bu ihtiyaçları karşılamak için çekinmeden destek almak ise mümkün.

İhtiyacı açıklamak gerekirse; kitap okumak, uyumak, kuaföre gitmek, tek başına kahve içmek, toplantıya katılmak, sosyalleşmek için 3 saat garantili destek alabilirsiniz.

Uzun süreli yardım desteği almak bazen organize edilemese de tek seferlik bakıcı desteği YUFFİ ile mümkün! Bu duruma saatlik anne-baba desteği demek belki daha doğru olabilir.

Yuffi’nin bünyesinde güvenlik onayından geçen üye bakıcılar bulunmaktadır. Nitelikli bakıcılarla hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde istenilen mekanda -iç mekan veya dış mekan fark etmeden- çocuğunuzu emanet etmekten ziyade çocuğunuza “bir çift göz” olanağı sağlayabilirsiniz.

Örneğin; 0-2 yaş döneminde bir çocuğa sahip anne; “Çocuk uyurken bende uyuyayım.” diye aklından geçirir ama rahatça uykuya dalamaz. Aklına yapılacak işler gelir ya da çocuğun ağladığını duyamam kaygısıyla tam uykuya dalamayabilir. Sağlıklı bir uyku düzenine sahip olmamak özellikle anneyi mutsuz ve yorgun hale getirebilir. Anne ruhsal bir buhran içindeyken bebeğinin en önemli besin maddesi olan sütü de etkilenir.

0-2 yaş dönemi haricinde, çocuğunuz henüz okul yaşına gelmedi, çevrenizde uygun yuva-kreş yok veya yuva saatleri dışında bakım desteğine ihtiyacınız var, çocuğunuzu hastaneye götürmeniz lazım ama eşiniz tam zamanlı çalışıyor, aileniz başka şehirde ya da onlardan destek alamıyorsunuz “Ne yapacağım?” derken devreye YUFFİ giriyor.

YUFFI İstanbul’da 32 ilçede özgür ve yeni iş modeliyle anne-babalara destek oluyor. Kasım 2022’den bu yana 4000 kullanıcı ile çocuğun yaş, ihtiyaç, anne-babanın kişisel tercihleri dikkate alınarak uygun bakım desteğini sunuyor. YUFFİ’nin güvenilir hizmeti sayesinde anne-babalar rahatça plan yapabilir, çocuğuna oyun abla-abisi bulabilir.

Bu hizmetten yararlanmak için YUFFİ uygulamasını indirip, kriterlerinize göre bakıcı arayabilir, kullanıcı profili oluşturabilirsiniz. YUFFİ’nin uzman ve deneyimli kadrosuyla güvenlik önlemlerinden geçmiş gerçek profillerle uygun eşleşmeyi sağlayabilirsiniz. Mahremiyet ve aile yapısını göz ardı etmeyen yapıya sahip YUFFİ’de “Çocuğumu kime bırakacağım?” kaygınız son buluyor.

Unutmayın; ebeveyn olmak aktif bir hayat gerektirir. Aktif  hayatı yönetmek ise destek almaktan geçer. Güvenilir YUFFİ’den çocuğunuz ve sizler için destek almaktan çekinmeyin!...

 

 

Yorum