Sohbet1 - Geri Dönüş

Yorum · 120 Görüntülenme · Okuma Süresi: 2 dakika

Yüzmeyi öğrenmemiş birine boğulurken yüzme öğretemezsin. 

 - Yorulduğumu hissediyorum. Pili bitmekte olan her şey gibiyim. Pilim bittiği zaman başıma ne gelecek bilmiyorum, bu bilinmezlik çok korkutuyor. Bunu düşünmek daha çok enerji harcamama sebep oluyor. Artık bir şeyler yapmam gerektiğini hissediyorum. Zamanım kalmamış gibi. Ve bunlar yetmiyor üstüne sen de gidiyorsun. Sen hiç bırakmazsın sanmıştım. Seni kaybetmiş olmam seninle konuşmama engel değil en azından. Her şeye verecek cevabın yoktu zaten. Çoğu zamanda sinir bozucu oluyordun. Ama o uzun sohbetlerimizde kendimi anlamamı sağladın. En yalnız hissettiğim anda yanımdaydın. Bazen keşke bu kadar geç bulmasaydım seni ve bu kadar erken ayrılmasaydık diyorum. Hala kendimi anlamaya ihtiyacım var. Hala yalnızım. Senleyken kendim olmak çok güzeldi. 

- Ben hiç gitmedim... sen duyamayacak kadar kalabalıktın.

Ne kalabalık ama... Ben istemişim gibi konuşma. Etrafımda birileri olması lazımdı. Sana sus otur diyen mi oldu. Sensiz ne yapacağımı görmek istedin. Sana ihtiyacım olduğunu, seni hayatımdan silecek cesaretim olmadığını kanıtlamak istedin ve bunu en kötü zamanımda yaptın ki başaramayayım. Hadi itiraf et ölmek istemiyorsun. 

- Yaşamayan biri ölemez. Seni kötü ol diye değil kendin çıkışı bul diye bıraktım. Kuru kalabalıklara aldanma diye uyarmadım. Sesimi çıkarsam dinleyecek miydin? Dinlemezdin hayat senin hayatın sadece kendin yaşayarak öğrenirsin. Sana rehber olamam. 

Rehber olsan ne olur? Bu kadar acı çekmesem.

- Yüzmeyi öğrenmemiş birine boğulurken yüzme öğretemezsin. 

- Güzel laf edince geçti mi acılarım? Bitti mi kavgamız? Boş laflarına kanmam bu gün. 

- Önemli olanı anlamadın hala. Sen çıkışı bulmadığın sürece ben yardım edemem. Seni ben çıkarırsam girdap geri geldiğinde çıkamazsın. Ya gelecek sefer ben olmazsam. Gerçekten yapayalnız kalırsan?  

- Ya bu girdaptan sağ çıkamazsam? Belki de gelecek sefer hiç bir zaman olmayacak. Nerden biliyorsun boğulmayacağımı?  

- Bilmiyorum. Ama sen oradan çıkmadan sana hatalarını gösteremem. Unutma ben yaşamıyorum. Ben sadece kafandaki bir sesim, ne yol gösterebilirim ne olacakları bilebilirim. Kendine sormaya korktuğun soruları, kendine sorabil diye varım. Artık beni gitmekle suçlama. Kendine zaman ayıramamakla, kendi gerçeğinle yüzleşmekten korkmanla beni kısınca gitmiş olmuyorum. Kendine gel artık. Yaşamadan ölmek istemiyorum diyorsun ama yaşamaktan korkuyorsun. Seçiminden mutsuz olma ihtimalin var diye başkalarının seçimlerinde mutsuz olmaya razı oluyorsun. 

- Yaşamaktan korkmayı bırakınca düzelecek mi her şey? 

-Bilmiyorum. 

-Ne diye ahkam kesiyorsun o zaman?  

- Denemezsen sonun için ne düşlediğini biliyorumAyağa kalkmaktan başka çaren mi var? Kalk bakalım belki girdap sandığın kadar derin değildir. Kalkıp yürüyecek kadar büyümüşündür.

Yorum