Kendime Sesleniş

Yorum · 187 Görüntülenme · Okuma Süresi: 1 dakika

Yorgunluğumu dünyaya haykırmak istiyorum ama benim dünyam kelimelerimden oluşuyor...

  Hayatımda hissetmediğim boşluğu hissetmem ile başlayan gün en zor günümdü. Canım yemek yemek, su içmek belki de yaşamak istemiyordu. Haftalık ödevimin teslimine 24 saatten az kalmış ve ben tek bir fikir bile edinmemiştim. Bütün hissizliğime rağmen ufak bir his belirdi. 'Şuan yapmadığın sorumluluğum ödev, bir iki gün sonra gerçekten nefes alamayacak kadar sorumsuz olur muyum?' Bu sorudan sonra kalkıp ödevi gene yapamadım.  Çok zorladım kendimi. Ama bilgisayara adım dahi atamadım. Hayatım elimden kaymıştı ve ben refleks olarak bile tutmaya yeltenemeyecek kadar hissizdim. Bana uyumadan önce diğer yaşayacaklarımı anlatsalar tek cevabım 'Saçmalamayın' olurdu. Neşeli, güler yüzlü, insanları bıktıracak kadar konuşkan, yaşamayı seven ben mi? Yazdıkça komikmiş gibi gülüyorum. Yaşarken ağlamaya halim yokken sanki iyileşmişim de yıllar öncesini anlatır gibi 4 gün öncemi anlatıyorum. En azından yarınlarıma dair meraksızlığı gidermiş oldu. Yaşadığım şeyi tekrar yaşayacak mıyım? Yarını yaşamaya iten soru da soru olsa. 

  Kendimi çok özledim... Daha gün bitmeden diğer günün hayalini kuran beni. Haftalarını, aylarını hayal eden, hayalini yaşadığı için her gün umutla kalkan beni.  İçimde o benden eser yok, içimde yeni bir ben var mı bilmiyorum gerçi. Belki de kendimi yeniden keşfettiğimde iyileşeceğim. Bir dolu belki var aklımda ama hepsini yazmayacağım. Bunları düşünmek de tetikliyor bence. Hep kötü, umutsuz hissetmek, hiçi hissetmekten farklı değil düşüncesi ile hissetmeye ara vermişim gibi.

  Bu kadar yazdıktan sonra hala neden sorusu aklımda ve bulabildiğim yanıt: Yorgunluğumu dünyaya haykırmak istiyorum ama benim dünyam kelimelerimden oluşuyor, oldu. Sadece 'yorgunum' yazmak için oturdum klavyeye. Yazar beğenmeyip silerim diyordum. İçimden bu kadar cümle çıkacağını tahmin etmemiştim. Hala yazıyorum işin garip yani. Kendime seslenmek için yazıyorum bir yandan da. Dönsün bana diye. Zaten online eğitim olan bu günlerde dostlarımdan ve kendimden uzak kalmak pek iyi değil. 

 En kısa zamanda dönmen dileğiyle, içim boşken ben bile kendimi çekemiyorum...

Yorum
Nilay Sungur 1 yıl önce

Kendimizi yeniden bulmak dileğiyle.Yazmak iyileştiriyor farkına varmadan yüreğinize sağlık.

 
 
Cem Kurtuluş 1 yıl önce

çok şey söylemek isterdim ama yorulan zaten kendinden geriye çekildi... ruhunuza sağlık..

 
 
Daha fazla