Sorun Bende Değil Sende

Yorum · 625 Görüntülenme · Okuma Süresi: 1 dakika

Bunu mu tartışalım şimdi?

Yine bir senenin daha sonuna geldik. Açık konuşmak gerekirse çok acımazsızdın 2020. Bitse de gitsek modunda bitmeni bekliyorum.

Tabii her zorluktan çıkarılan dersler de yok değil. Psikolojik açıdan en güçlendiğim sene oldun. Kendime ayırdığım zamanı daha kaliteli şeylerle geçirmeyi, iç huzurumu bulma yolculuğuma çıkmamı sağladın. Aynı zamanda izlemediğim kadar tavan duvarı izlettirdin bana. Boş boş durmadım bir sürü şey düşündüm tavanı izlerken.

 

En başında çoğu geçmişimle ilgiliyken, ilerleyen aylarda bu geleceğe ve tamamen hedeflerime döndü. Sanırım bunun için de teşekkür etmem gerek sana. Geçmişe takılı kalmamam gerektiğini öğrettin bana. Sen de geçmişimde kalacaksın sonuçta, önüme bakmam lazım. Biliyorum insanoğlu olarak çok üstüne geldik, senin hatan değil fakat sen de bize hak ver, sevdiklerimizi göremedik, sarılamadık, sosyalleşemedik. Bence sen de umutluydun fakat bütün ihale sana kaldı. Eminim 2021 de aynı umutla başlar. Umarım onun sonu senin gibi olmaz. Kim bilir, belki de yaşamımız normale döndüğünde bize öğrettiğin şeylerin farkına varacağızdır. Biz seni çok suçladık, kırdık, üzdük belki ama ödeştik bence.

Kırgınlık, küskünlük olmasın aramızda. İnsan umudu olmadan yaşayamaz, umudumu kaybetmemeyi öğrettiğin için teşekkür ederim 2020. Sağlıcakla kal..

Yorum