Vedama hoşgeldin

Yorum · 516 Görüntülenme · Okuma Süresi: 1 dakika

İyi veya kötü onca anıyı birlikte paylaştık. İlk tanıştığımız günde olduğu gibi şimdi sessizce tokalaşma zamanı...⁠❥●

Sevdiğiniz kişi tarafından ihanete uğramak nasıl bir duygu? Veya bu duyguyu kelimelere dökebilirmisiniz? 

 

Şahsen ben dökemem. Dökülemez çünkü. Öyle berbat bir duygudur. Sadece yaşayan bilir. Koca yılların, yaşanan iyi veya kötü anıların, birlikte gülüp vakit geçirdiğiniz tüm senelerin ve kendinizin bir anda çöp olduğuna gözlerinizle şahit oluyorsunuz.

 

Her şey yolundayken bir an bir soğukluk. Tabii anlamıyorsunuz ne olduğunu ama hissedebiliyorsunuz ve üstünde duruyorsunuz. Dürüst olmasını istiyorsunuz hayatından çıkacağını söylüyorsunuz ama inkar ediyor. Sonra ise zaman geçiyor sabır kalmıyor. Büyük bir kavga ve ardından "evet onu seviyorum" demesi... Ardından baştan aşağıya dökülen kaynar sular ve neden bunu yaptın diye kavgalar devam ediyor. Sana gelince hayatım alt üst olmuş diye bahaneler sıralayan kişi, başkası için seviyorum diyor ve gayette mutlu halinden. Ne acı... Ne yapacağını şaşırmış bir şekilde gecesi gündüz olmuyor. Ama bu durum onun umrunda değil.. çünkü zamanı geçirmek için sizinle vakit geçirmiş. Ne yaşarsanız yaşayın sanki bir yabancının size öğüt vermesi gibi "biliyorum kötü bir durum" demesi ne trajikomik değil mi? Hayatın alt üst olmuş bir şekilde yaşamaya çalışıyorsun, hayata tekrar tutunmaya çalışıyorsun ama her sabah uyanınca buruk bir his, kırık bir kalp. Kimseye güveni kalmamış ve artık sevmek duygusunu kaybetmiş biri olarak hayata devam etmeye çalışıyorsun. 

 

Bir zaman sonra onu affetmek istersin ama o bunu bile suistimal eder. Eski sevdiğim kişiden eser yoktu artık. Ne yaparsan yap, ne kadar düzeltmeye çalışırsan çalış o hep aynı kalacak. 

 

Bu saatten sonra artık başka bir kişiye bu duyguyu yaşamamaya söz verdim kendime. Hiç kimseye bu kadar anlam yüklememek gerekirmiş. Ben sevginin dozunu fazla kaçırdım sanırım. İnsanlara olduğundan fazla anlam yüklemek benim hatamdı.

 

Elveda sevdiğim. Sen benim için öldün artık ve ben eski seni kalbime gömdüm. Oradaki yerin hiç bir zaman değişmeyecek. Onu şimdiki seninle kirletmeyeceğim...

Yorum
Kübra Özyurt 2 yıl önce

"İhanete uğramak nasıl bir duygu?" Sorunu benim açımdan tek bir kelime açıklar: Değersizlik. Partnerin başka arayışlar da olması size kendinizi yetersiz, değersiz hissettirebilir. Aldatan ve aldatılan insan oldum. Yaşadığım ve yaşattığım tek duygu vardı, o da değersizlik. Bu tamamen aldatan taraf ile ilgili. Affedip sizi koşulsuz seven insanları hayatınıza çağırmak en sağlıklı olanı. Bunu yapmak kolay olmasa da... Öfke, acı ve kabul duygularını rahatça yaşayın. İyileşme devamında gelecektir.

 
 
Can Gürsoy 2 yıl önce

Çirkef hayat, ne olursa olsun yatağımıza, her daim kendi sıcaklığımızla giricez. Değişmez sahte dünya kanunları, naif yüreklere ağır gelir. Evet evet yazmak benim için intiharı geciktirmektir. Yoksa şu çirkef yaşama hangi ruh dayanır?