INKWEEL NEDİR ?

Yorum · 375 Görüntülenme · Okuma Süresi: 1 dakika

"Bu yüzden çok teşekkür ederim Ece…
İyi ki doğdun, iyi ki karşılaştık ve iyi ki Inkweel’dayız. "

           Ece Koçdağ Çağlar ile 2019 senesinde Can’ımız Pera sayesinde tanıştık. İki gün ev sahipliği yaptı bana. Herkes uyuduktan sonra biz gece ilham alan gece kuşları olarak gece yarısı şömine başında  sohbet etmeye başladık. Senarist olduğunu, yazma sürecini ve hayallerinden söz ederken Inkweel için zemin oluşturmuşuz aslında. O dönemde bunları konuşurken hayallerimizin gerçek olacağını bilemezdik. İçten istediğimiz bu proje ile bazı şeylerin tesadüf olmadığını bir kez daha anlamış olduk.

           Bu dostluk devam ederken üniversite son sınıfa geldim. Pandemi dönemini  tez yazarak geçiriyordum.  Bu sıkıcı günlerde biraz hava almak için lise arkadaşımla buluştum. Sürpriz şekilde Ece aradı. Bana bir projesi olduğundan söz etti. Ne geleceğine dair bir fikrim yoktu ama sesi umutlu, heyecanlı geliyordu. Toplantı için sözleştik.

           Pandemi döneminde herkes bir uğraş bulmaya çalışırken Ece’de sıkıcı, zorlu zamanlar da üretmeye devam etmiş. Meğer Inkweel’i  planlamış. Sevinerek bende bu platformda olmak istediğimi söyledim. Bu sayede Inkweel benim ve yazma, okuma isteğinde olan birçok insan için atılım haline geldi.

          Bazı insanlar vardır yazarak var olur ve her daim üretme peşindedirler. Inkweel’da bu enerjiye sahip insanları  bir araya getirmiş oldu. Inkweel  hayal olmakla kalmadı ve geniş bir platform olarak şuanda da büyümeye devam ediyor.

           Öncelikle Inkweel  ile yazmanın iyileştirici gücünü fark ettim. Her yazıya oturuşumda kendi içimde iyileştirmeye ihtiyaç duyduğum konular üzerinde durdum. Şuanda fark ediyorum ki; başladığım noktada değilim. Bu ilerleme yüzde bir dahi olsa insanın özellikle içsel yolculuğunda büyük bir ilerleme yaratıyor.

            Son olarak şunu fark ettim ki birlikte üretebilmek için önce birbirimizden bir şeyler öğrenebileceğinize inanmanız gerekir.  Bu konuda Ece’ye çok güvendim. Ece’de benim kendime güvenmem için çok çaba sarf etti.

       Bu yüzden çok teşekkür ederim Ece…

        İyi ki doğdun, iyi ki karşılaştık ve iyi ki Inkweel’dayız.

Yorum
Daha fazla